This is the time! 

 
P1420970.jpg

Ladies and gentlemen, this is the time!


After six months of preparing photos for the portfolio and content on the blog, thousands edited photos at nights, downloading different programs for photo processing and learning each individual, seeing hundreds of tutorials, a few courses, visiting six countries during these six month, meeting several wonderful friends and models, purchasing a domain in Bangkok, building a website - finally it came time for the FIRST POST!


I've decided to use this platform to share more. More stories from my amazing friends and clients, more behind the scenes and other stories about my photography. Maybe even a little bit more about myself. Also I want to share with you some tips and tricks to improve your photography and answer a few questions, like for example how to take photos of strangers and not get punched in the face.


So as a little introduction to my photographic life, I show you a few of my most favorites images I have taken so far. Street photography is where I first fell in love with photographing people. The best thing is that I'm going out on the street and I never know who will I meet and what photos can I take. Many people ask me how I manage to do such powerful and emotional photos? The answer is simple - you have to remember three things:

- always have your camera on top

- watch people

- be patient and wait for “decisive moment”

Ok, you're probably wondering what is this “decisive moment”. Simply saying it is that beautiful fleeting moment– where all the compositional elements come together and you only have a split second to capture that moment. It seems difficult as winning the lottery, but in practice it is much easier.
Below I present my favorite photos, which were made in that "decisive moment". Enjoy !

***

Panie i Panowie, nadeszła wiekopomna chwila!

Po półrocznym przygotowywaniu zdjęć do portfolio i kontentu na bloga, po niezliczonych nocach spędzonych na edytowaniu zdjęć, po ściągnięciu różnych programów do obróbki zdjęć i uczeniu się każdego z osobna, po obejrzeniu setek tutoriali, po kilku kursach, po zwiedzeniu w ciągu tych sześciu miesięcy kilku krajów, po poznaniu kilkunastu cudownych przyjaciół i modelek, po zakupie domeny (w czasie pobytu w Bangkoku), po budowie strony internetowej – przyszedł w końcu czas na PIERWSZY POST !

Zdecydowałam się na pisanie bloga, żeby podzielić się z Wami wszystkimi historiami oraz zdjęciami, z których jestem czasami mniej lub bardziej dumna. Chcę stworzyć miejsce pełne inspiracji i zachęcić Was do robienia w życiu rzeczy, które naprawdę kochacie robić i sprawiają Wam tyle frajdy co mi fotografia :) Istnieje duże prawdopodobieństwo, że czasami też napiszę coś o sobie. Chciałabym także podzielić się z Wami kilkoma wskazówkami i sztuczkami, aby poprawić Waszą fotografię i odpowiedzieć na kilka pytań, na przykład jak robić zdjęcia nieznajomym i nie dostać za to w twarz.

Jako małe wprowadzenie do mojego fotograficznego życia, pokażę Wam kilka moich ulubionych zdjęć, które dotychczas zrobiłam. Fotografia uliczna to miejsce, w którym po raz pierwszy zakochałam się w fotografowaniu ludzi. Najlepsze jest to, że wychodząc na ulicę, nigdy nie wiem kogo spotkam i jakie zdjęcia tego dnia zrobię. Wiele osób pyta mnie  – Jak udaje Ci się robić tak wzruszające i emocjonalne zdjęcia? – odpowiedź jest prosta: musisz pamiętać o trzech rzeczach:

- zawsze trzymaj swój aparat gotowy do użycia

- obserwuj ludzi

- bądź cierpliwy i czekaj na "decydujący moment"

Ok, prawdopodobnie zastanawiasz się, czym jest ten "decydujący moment". Najprościej rzecz ujmując: jest to chwila, kiedy wszystkie elementy kompozycyjne łączą się, a Ty masz tylko ułamek sekundy, by uchwycić ten moment. Wydaje się trudne, jak wygrana na lotka, ale w praktyce jest to o wiele łatwiejsze.

Poniżej prezentuję moje ulubione zdjęcia, które pstrykęnłam właśnie w "decydującym momencie". Miłego oglądania!

P1420920-2.jpg
P1420959.jpg
29.jpg
P1400265-2.jpg
20108423_1284392771658106_7644295131995813883_n.jpg
34-2.jpg
P1280357.jpg